• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Дистанційне навчання

Розвиток і освіта жодній людині не можуть бути дані або повідомлені. Всякий, хто бажає до них залучитися, повинен досягти цього власною діяльністю, власними силами, власною напругою та бажанням!!

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!!!

ДЕСНЯНСЬКА РАЙОННА В МІСТІ КИЄВІ ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА I-III СТУПЕНІВ № 202 З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ НАУК

ДЕСНЯНСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА

НАКАЗ

02.04.2021 № 76

Про внесення змін до наказу від 19 березня 2021 року № 72 «Про посилення обмежувальних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

На виконання пунктів 1.1. та 1.2. Протоколу Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 01.04.2021 №29, наказу Департаменту освіти і науки міста Києва від 1 квітня 2021 року №53 «Про внесення змін до наказу Департаменту освіти і науки від 19 березня 2021 № 47 "Про посилення обмежувальних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19,спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"», наказу Управління освіти Київської міської державної адміністрації від 02 квітня 2021 року «Про внесення змін до наказу від 19.03.2021 №75 «Про посилення обмежувальних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» та з метою попередження розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з урахуванням ймовірного розвитку складної епідемічної ситуації на території міста Києва

НАКАЗУЮ :

1. Внести зміни до пункту 1 наказу від 19 березня 2021 року № 72 «Про посилення обмежувальних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COV1D-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», виклавши його у наступній редакції:

«Призупинити освітній процес з 05 по 16 квітня 2021 року у приміщенні школи. Навчання учнів/вихованців організувати з 05 по 16 квітня 2021 року, забезпечивши використання технологій дистанційного навчання з урахуванням можливостей електронних освітніх ресурсів, що розміщені на сайті Київського університету імені Бориса Грінченка, КНП «Освітня агенція міста Києва», Департаменту освіти і науки, Міністерства освіти і науки тощо»

2. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

В.о. директора школи Тамара СВИРИДЕНКО

ДЕСНЯНСЬКА РАЙОННА В МІСТІ КИЄВІ ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА I-III СТУПЕНІВ № 202 З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ НАУК

ДЕСНЯНСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА

НАКАЗ

19.03.2021 №_____

Про посилення обмежувальних заходів

із запобігання поширенню гострої

респіраторної хвороби COVID-19,

спричиненої короновірусом SARS-CoV-2

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» в редакції постанови Кабінету міністрів України від 17 лютого 2021 року №104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», на виконання пункту 1.12 Протоколу Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 19 березня 2021 року №47 «Про посилення обмежувальних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» та наказу Управління освіти районної в місті Києві державної адміністрації № 75 від 19 березня 2021 «Про посилення обмежувальних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2», з метою зниження темпів поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 та забезпечення посилення протиепідемічних заходів

НАКАЗУЮ :

1. Розпочати освітній процес для учнів 5-11 класів після весняних канікул 25 березня 2021 року з використанням технологій дистанційного навчання.
2. Провести широку інформаційну кампанію серед учасників освітнього процесу щодо можливості використання електронних освітніх ресурсів для забезпечення неперервного навчання.
3. Розмістити на сайті школи інформацію щодо порядку організації навчання у період обмежувальних протиепідемічних заходів.
4. Перевести в онлайн-формат проведення нарадчих заходів, робочих зустрічей.
5. Максимально перевести роботу, яка здійснюється персоналом, на віддалений доступ шляхом застосування електронних засобів, інформаційно-комунікаційних технологій зі збереженням заробітної плати працівників.
6. Допускати присутність працівників на робочих місцях лише в разі крайньої необхідності, запровадивши щоденний температурний скринінг працівників, забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань.
7. Заступнику директора з господарської роботи Криницькій О.І.
7.1. Обмежити доступ сторонніх осіб у приміщення школи.
7.2. Посилити санітарно-дезінфекційний та протиепідемічний режим в школі.
8. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Директор школи Ірина ПЕСКОВА
З наказом ознайомлено: Криницька О.І.

***

/Files/images/_0 Наказ про змінук1.jpg
/Files/images/_0 Наказ про змінук2.jpg

***

ДЕСНЯНСЬКА РАЙОННА В МІСТІ КИЄВІ ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА I-III СТУПЕНІВ № 202 З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ НАУК

ДЕСНЯНСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА

НАКАЗ

11.02.2021 №_____

Про призупинення навчально-виховного процесу

На виконання протокольного доручення №11 від 10.02.2021 Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), з метою вжиття необхідних заходів щодо забезпечення безпечної життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу у зв’язку з ускладненням погодних умов з 10.02.2021 по 12.02.2021,

НАКАЗУЮ:

1. Призупинити навчально-виховний процес у школі з 11.02.2021.
2. Заступнику директора з навчальної роботи Свириденко Т.О. за потребою внести корективи до навчальних планів освітніх програм; організувати навчання з використанням можливостей дистанційної освіти.
3. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з навчальної роботи Свириденко Т.О.
Директор школи Ірина ПЕСКОВА
З наказом ознайомлені: Свириденко Т.О.

Звернення-роз’яснення про режим роботи школи в період карантину

ДЕСНЯНСЬКА РАЙОННА В МІСТІ КИЄВІ ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА I-III СТУПЕНІВ № 202 З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ НАУК

ДЕСНЯНСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА

НАКАЗ

21.12.2020 №____

Щодо роботи школи у період

обмежувальних протиепідемічних заходів

з 08 по 25 січня 2021 року

Відповідно до постанови Кабінеті Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 , спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», наказу Департаменту освіти і науки від 15.12.2020 №194 «Щодо роботи закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної освіти всіх типів та форм власності міста Києва у період обмежувальних протиепідемічних заходів з 08 по 25 січня 2021 року, з метою впорядкування роботи школи під час зимових канікул та у період обмежувальних протиепідемічних заходів з 08 по 25 січня 2021 року,

НАКАЗУЮ:

1. Внести зміни до алгоритмів дій організацій освітнього процесу на «червоному» рівні епідемічної небезпеки з урахуванням обмежувальних протиепідемічних заходів у період з 08 по 25 січня 2021 року та Рекомендацій, зазначених у додатку до цього наказу.

2. Організувати роботу у період обмежувальних протиепідемічних заходів у період з 08 по 25 січня 2021 року у дистанційному форматі.

3. Ознайомити з даним наказом всіх працівників школи на нараді 28.12.2020.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника директора з навчальної роботи Свириденко Т.О.

Директор школи І. Пескова

З наказом ознайомлені:

Свириденко Т.О.

Додаток

до наказу по школі

від 21.12.2020 №____

Звернення-роз’яснення щодо роботи школи у період обмежувальних протиепідемічних

заходів з 08 по 25 січня 2021 року
Загальні положення

Обмежувальні протиепідемічні заходи, що вводяться по всій країні з 08 по 25 січня 2021 року, суттєво відрізаються від карантину, що був запроваджений навесні 2020 року.

ІІ семестр 2020-2021 навчального року в школі починається 11 січня 2021 року в дистанційному форматі.

- Розклад уроків залишається попередній, та розташований на сайті. Уроки розпочинатимуться о 8.30.

- Тривалість уроку, який проводиться з використання технологій дистанційного навчання, асинхронного та синхронного режимів, не може тривати 45 хвилин. Педагогічні працівники самостійно визначають режим (асинхронний та синхронний) проведення окремих навчальних занять. При цьому не менше 30 відсотків навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, організовується в синхронному режимі (решта навчального часу організовується в асинхронному режимі).

- У 1-4 класах будуть продовжувати вести електронні журнали.

- Облік занять, заходів та оцінювання знань учнів 5-11 класів буде здійснюватися виключно в електронному вигляді.

- З метою залучення всіх учнів до дистанційного навчання, школа, спільно зі Службою у справах дітей, за необхідністю, буде розробляти заходи щодо залучення учнів, які неохоплені дистанційним навчанням.

- Для дітей із соціально незахищених, багатодітних сімей та інших дітей які не мають технічних можливостей для занять з використанням технологій дистанційного навчання вдома, можлива організація дистанційного навчання в шкільних кабінетах за графіком із дотриманням санітарних норм, передбачених Регламентом та постановою постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22 серпня 2020 року №50;

- У школі створена «електронна скринька» для налагодження онлайн-зв’язку/спілкування у визначений час (з 10.00 до 14.00 щодня) між учасниками освітнього процесу: учителями, батьками та учнями.

- Звертаємо увагу в ІІ семестрі учнів 9-11 класів. Це період підготовки до основної сесії ЗНО. Українським центром оцінювання якості освіти вже винесено на обговорення декілька моделей проведення основної сесії ЗНО-21 одна з яких («елекційна») передбачає проведення ДПА в закладах освіти для тих випускників, які не збираються вступати цього року до закладів вищої освіти в Україні.

Навчальний процес у 5-11 класах буде проводитись дистанційно з 25.03.21 за основним розкладом

Усі уроки та домашні завдання розміщені
на платформі HUMAN.

*


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

08.09.2020

м. Київ

N 1115

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 вересня 2020 р. за N 941/35224

Деякі питання організації дистанційного навчання

Відповідно до абзаців першого і третього частини першої, частини дванадцятої статті 9 Закону України "Про освіту", частини третьої статті 4 Закону України "Про повну загальну середню освіту", пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 630, та з метою забезпечення організації дистанційного навчання

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, що додається.

2. Унести до Положення про дистанційне навчання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 25 квітня 2013 року N 466, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 квітня 2013 р. за N 703/23235 (зі змінами), такі зміни:

1) абзац другий пункту 1.3 розділу I виключити.

У зв'язку з цим абзаци третій - п'ятий вважати абзацами другим - четвертим;

2) у пунктах 2.2, 2.9, 2.10 розділу II, пункті 3.9 розділу III слово "ЗНЗ" виключити;

3) пункт 2.4 розділу II, пункт 3.12 розділу III, пункти 4.1 - 4.3 розділу IV виключити.

У зв'язку з цим пункти 2.5 - 2.10 розділу II вважати пунктами 2.4 - 2.9 розділу II, пункти 4.4 - 4.7 розділу IV - пунктами 4.1 - 4.4 розділу IV.

3. Державній установі "Український інститут розвитку освіти" (Карандій В.) здійснювати методичне забезпечення дистанційної освіти.

4. Директорату шкільної освіти (Осмоловський А.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

5. Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І.) зробити відмітку у справах архіву.

6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

7. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Т. в. о. Міністра

С. Шкарлет

ПОЛОЖЕННЯ
про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти

I. Загальні положення

1. Це Положення визначає механізм забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти (далі - освіти) за дистанційною формою, а також використання технологій дистанційного навчання під час організації здобуття освіти за різними формами в закладах освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти (далі - заклади освіти).

2. У цьому Положенні терміни вживаються у таких значеннях:

асинхронний режим - взаємодія між суб'єктами дистанційного навчання, під час якої учасники взаємодіють між собою із затримкою у часі, застосовуючи при цьому інтерактивні освітні платформи, електронну пошту, форуми, соціальні мережі тощо;

електронні освітні ресурси з навчальних предметів (інтегрованих курсів) - засоби навчання на цифрових носіях будь-якого типу або розміщені в інформаційно-телекомунікаційних системах, які відтворюються за допомогою електронних технічних засобів і можуть застосовуватися в освітньому процесі при вивченні окремих навчальних предметів (інтегрованих курсів);

електронне освітнє середовище - сукупність умов навчання, виховання та розвитку учнів, що забезпечуються за допомогою сучасних освітніх, інформаційно-комунікаційних (цифрових) технологій;

дистанційне навчання - організація освітнього процесу (за дистанційною формою здобуття освіти або шляхом використання технологій дистанційного навчання в різних формах здобуття освіти) в умовах віддаленості один від одного його учасників та їх як правило опосередкованої взаємодії в освітньому середовищі, яке функціонує на базі сучасних освітніх, інформаційно-комунікаційних (цифрових) технологій;

інформаційно-телекомунікаційна система дистанційного навчання (електронна освітня платформа) - програмно-технічний комплекс, що об'єднує систему електронних освітніх ресурсів, програмне забезпечення для створення, накопичення та доступу до таких ресурсів, а також для організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання (у тому числі ефективної взаємодії учасників освітнього процесу та контролю за навчанням);

інформаційно-комунікаційні (цифрові) технології дистанційного навчання - технології створення, накопичення, зберігання та доступу до електронних освітніх ресурсів з навчальних предметів (інтегрованих курсів), а також забезпечення організації та супроводу освітнього процесу за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення та засобів інформаційно-комунікаційного зв'язку, у тому числі мережі Інтернет;

синхронний режим - взаємодія між суб'єктами дистанційного навчання, під час якої учасники одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції;

система управління дистанційним навчанням - програмне забезпечення, призначене для організації освітнього процесу, ефективної взаємодії учасників освітнього процесу та контролю за навчанням через мережу Інтернет (у тому числі електронного розкладу занять, електронних класних журналів/ щоденників);

суб'єкти дистанційного навчання - учні, педагогічні працівники, батьки або інші законні представники неповнолітніх учнів (далі - батьки), асистенти дітей, які беруть участь в освітньому процесі за дистанційною формою здобуття освіти або з використанням технологій дистанційного навчання в іншій формі здобуття освіти;

технології дистанційного навчання - комплекс освітніх технологій (технології розвивального, проєктного, змішаного, диференційованого, програмованого, модульного навчання тощо), а також інформаційно-комунікаційних (цифрових) технологій, що дають можливість реалізувати процес дистанційного навчання.

Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту".

3. Організація дистанційного навчання забезпечує можливість реалізувати право осіб на якісну та доступну освіту відповідно до їх здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей та досвіду, незалежно від віку, місця проживання чи перебування, стану здоров'я, інвалідності, соціального і майнового стану, інших ознак і обставин, у тому числі тих, які об'єктивно унеможливлюють відвідування закладів освіти.

4. Дистанційне навчання здійснюється відповідно до освітньої програми закладу освіти та має забезпечувати виконання суб'єктами дистанційного навчання державних стандартів освіти.

У разі потреби дистанційне навчання може організовуватися за індивідуальним навчальним планом.

5. З метою забезпечення в закладі освіти єдиних підходів до створення електронного освітнього середовища педагогічна рада схвалює використання конкретних інформаційно-телекомунікаційних систем (електронних освітніх платформ), комунікаційних онлайн сервісів та інструментів, за допомогою яких організовується освітній процес під час дистанційного навчання. У рамках таких єдиних підходів педагогічні працівники, користуючись академічною свободою, можуть обирати форми, методи і засоби дистанційного навчання.

Заклади освіти можуть використовувати державну інформаційно-телекомунікаційну систему (електронну освітню платформу), технічні можливості якої забезпечують дистанційне навчання.

6. Організація освітнього процесу під час дистанційного навчання може передбачати навчальні (у тому числі практичні, лабораторні) заняття, корекційно-розвиткові заняття, вебінари, онлайн форуми та конференції, самостійну роботу, дослідницьку, пошукову, проєктну діяльність, навчальні ігри, консультації та інші форми організації освітнього процесу, визначені освітньою програмою закладу освіти (навчальними програмами з окремих предметів (інтегрованих курсів).

Організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію суб'єктів дистанційного навчання, з використанням форм індивідуальної та колективної навчально-пізнавальної діяльності учнів, а також здійснення ними самоконтролю під час навчання.

7. Отримання навчальних матеріалів, спілкування між суб'єктами дистанційного навчання під час навчальних та корекційно-розвиткових занять, консультацій, що проводяться дистанційно, забезпечується передачею відео-, аудіо-, графічної та текстової інформації в синхронному або асинхронному режимі.

Педагогічні працівники самостійно визначають режим (синхронний або асинхронний) проведення окремих навчальних занять. При цьому не менше 30 відсотків навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу освіти, організовується в синхронному режимі (решта навчального часу організовується в асинхронному режимі).

Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин (стан здоров'я, відсутність доступу (обмежений доступ) до мережі Інтернет або технічних засобів навчання, зокрема дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітних, малозабезпечених сімей тощо), заклад освіти забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів (телефонний, поштовий зв'язок тощо).

8. Заклад освіти забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також надання їм підтримки в освітньому процесі (за потреби).

Оцінювання результатів навчання учнів проводяться за видами оцінювання, визначеними спеціальними законами, і відповідно до критеріїв, визначених МОН України. Державна підсумкова атестація учнів проводиться відповідно до законодавства.

Оцінювання результатів навчання учнів може здійснюватися очно або дистанційно з використанням можливостей інформаційно-комунікаційних (цифрових) технологій, зокрема відеоконференц-зв'язку.

9. Організація освітнього процесу під час дистанційного навчання здійснюється з дотриманням вимог законодавства про освіту, захист персональних даних, а також санітарних правил і норм (щодо формування розкладу навчальних занять, рухової активності, вправ для очей, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, тривалості виконання завдань для самопідготовки у позанавчальний час).

Дистанційне навчання організовується для учнів, які не мають медичних протипоказань до занять із комп'ютерною технікою.

10. Дистанційне навчання осіб із особливими освітніми потребами здійснюється з урахуванням індивідуальної програми розвитку.

Дистанційне навчання осіб із особливими освітніми потребами може передбачати залучення допоміжних технологій дистанційного навчання (озвучування даних з екрану, голосове введення тексту, субтитри, клавіатури зі спеціальними можливостями тощо) з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів таких осіб.

Освітній процес під час дистанційного навчання осіб з особливими освітніми потребами забезпечується за участі асистента вчителя та/або асистента учня.

11. Облік навчальних занять і результатів навчання учнів під час дистанційного навчання здійснюється відповідно до законодавства (у класному журналі, свідоцтвах досягнень). За рішенням педагогічної ради закладу освіти для організації дистанційного навчання може використовуватися електронний розклад занять, електронний класний журнал/щоденники.

12. Облік робочого часу та оплата праці педагогічних працівників, які організовують дистанційне навчання, здійснюється відповідно до законодавства у сфері загальної середньої освіти.

Організація освітнього процесу під час дистанційного навчання здійснюється у межах робочого часу педагогічних працівників, який визначається відповідно до Закону України "Про повну загальну середню освіту".

Керівник закладу освіти забезпечує організацію освітнього процесу під час дистанційного навчання та здійснення контролю за виконанням освітніх програм. Спосіб організації такого контролю схвалюється педагогічною радою закладу освіти.

У разі потреби засновник і керівник закладу освіти забезпечує організаційну та методичну підтримку педагогічних працівників для реалізації дистанційного навчання.

З метою забезпечення умов праці, необхідних для організації дистанційного навчання, відповідно до умов трудового договору або за рішенням засновника може здійснюватися надання педагогічним працівникам персональних комп'ютерів (з можливістю використання засобів аудіо-, відеоконференцзв'язку) в тимчасове користування. У разі використання педагогічними працівниками власних технічних засобів для потреб організації дистанційного навчання вони можуть одержати компенсацію відповідно до законодавства про працю.

13. Батьки сприяють виконанню дитиною освітньої програми, навчальних програм з окремих предметів (інтегрованих курсів) і досягненню передбачених ними результатів навчання, реалізації індивідуальної освітньої траєкторії, дбають про фізичне та психічне здоров'я дітей, формують у них навички здорового способу життя, а також сприяють дотриманню учнями академічної доброчесності в освітньому процесі.

У разі, якщо під час дистанційного навчання батьки не виконують свої обов'язки щодо забезпечення здобуття дитиною освіти, зокрема не забезпечують участь дитини в освітньому процесі протягом 10 робочих днів підряд з невідомих причин, заклад освіти інформує про це відповідну службу у справах дітей.

II. Організація здобуття освіти за дистанційною формою (як окремою формою здобуття освіти)

1. Організація здобуття освіти за дистанційною формою (як окремою формою здобуття освіти) може здійснюватися для осіб, які:

1) не можуть відвідувати навчальні заняття в закладах освіти (у зв'язку зі станом здоров'я, відбуванням покарання, збройним конфліктом, проживанням (перебуванням) за кордоном (для громадян України), на тимчасово окупованій території України або у населених пунктах, території здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, на території населених пунктів на лінії зіткнення тощо);

2) потребують реалізації індивідуальної освітньої траєкторії відповідно до їх здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей та досвіду (у зв'язку з визначенням особливих освітніх потреб дитини, індивідуалізацією навчання обдарованих дітей, систематичним заняттям учнем певним видом (видами) спорту та участю у спортивних змаганнях тощо).

2. Організація здобуття освіти за дистанційною формою здійснюється виключно за бажанням учнів, їх батьків. Батьки створюють належні та безпечні умови навчання, виховання і розвитку дитини, яка здобуває освіту за дистанційною формою.

3. Організація здобуття освіти за дистанційною формою здійснюється закладом освіти на підставі рішення педагогічної ради, за наявності навчально-методичного та системотехнічного забезпечення (відповідно до розділу IV цього Положення).

Засновник може визначати конкретний заклад (заклади) з числа тих, що належать до сфери його управління, який може здійснювати організацію освітнього процесу за дистанційною формою для осіб, які виявили відповідне бажання (незалежно від території обслуговування).

На вебсайті закладу освіти (за його відсутності - на вебсайті засновника) оприлюднюється інформація про забезпечення ним здобуття освіти за дистанційною формою.

Для організації дистанційної форми здобуття освіти заклад освіти створює у своєму складі класи з дистанційною формою здобуття освіти. Наповнюваність класів визначається відповідно до Закону України "Про повну загальну середню освіту".

Заклади освіти можуть створювати внутрішні структурні підрозділи, що забезпечують організацію здобуття освіти за дистанційною формою (центри дистанційного навчання тощо).

В освітній програмі закладу освіти, який організовує здобуття освіти за дистанційною формою, мають бути визначені особливості організації освітнього процесу (опис форм організації освітнього процесу та інструментарію оцінювання, у тому числі з навчальних предметів художньо-естетичного, фізкультурно-оздоровчого та технологічного циклів, та інші складники, що враховують особливості освітньої діяльності закладу освіти).

4. Зарахування (переведення) на дистанційну форму здобуття освіти здійснюється за наказом керівника закладу освіти на підставі особистої заяви повнолітньої особи або одного з батьків. За наявності обставин, які об'єктивно унеможливлюють особисте подання заяви, може бути подано скановану копію або фотокопію заяви будь-якими засобами зв'язку (факсом, електронною поштою тощо). У заяві підтверджується наявність в учня умов для дистанційного навчання в синхронному та асинхронному режимах, зокрема доступу до мережі Інтернет, персонального комп'ютера (з можливістю використання засобів аудіо-, відеоконференцзв'язку).

Зарахування (переведення) учнів на дистанційну форму здійснюється, як правило, до початку навчального року або семестру (триместру) навчання.

5. Учні, які здобувають освіту за дистанційною формою, продовжують наступний рік навчання за цією формою здобуття освіти за умови засвоєння освітньої програми на рівні навчальних досягнень не нижче середнього, що підтверджується результатами річного оцінювання.

У разі встановлення у таких учнів початкового рівня навчальних досягнень з предмета(ів) інваріантної частини або базових, вибірково-обов'язкових предметів навчального плану, вони можуть бути переведені на очну (денну, вечірню) форму здобуття освіти відповідно до рішення педагогічної ради закладу освіти.

III. Організація освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання

1. Технології дистанційного навчання можуть використовуватися закладами освіти під час організації здобуття освіти за різними формами (очною (денною, вечірньою), заочною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою), педагогічним патронажем).

2. Технології дистанційного навчання під час організації здобуття освіти за різними формами можуть використовуватися для:

1) забезпечення вивчення окремих навчальних предметів (інтегрованих курсів) або їх окремих тем, впровадження профільного навчання;

2) забезпечення проведення окремих навчальних занять і консультацій, оцінювання результатів навчання учнів;

3) забезпечення проведення додаткових індивідуальних та/або групових консультацій та/або занять для учнів із навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація на відповідному рівні повної загальної середньої освіти, та з яких рівень досягнутих результатів навчання менше середнього рівня результатів навчання учнів відповідного року навчання у відповідному закладі освіти;

4) реалізації індивідуальної освітньої траєкторії учнів відповідно до їх здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей та досвіду (з причин, зазначених у підпункті 2 пункту 1 розділу II цього Положення);

5) забезпечення освітнього процесу під час надзвичайних ситуацій природного та техногенного походження, карантину, інших обставин, які об'єктивно унеможливлюють відвідування закладів освіти (далі - надзвичайні обставини);

6) забезпечення проведення (надання) додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг) для осіб з особливими освітніми потребами (під час надзвичайних обставин, а також у разі відсутності фахівців із проведення (надання) таких занять (послуг) із числа працівників закладу освіти і неможливості організувати проведення (надання) таких занять (послуг) залученими фахівцями в населеному пункті, де проживає учень).

3. Рішення про використання технологій дистанційного навчання в освітньому процесі відповідно до пункту 2 цього розділу приймається педагогічною радою закладу освіти до початку навчального року або упродовж навчального року у випадку настання обставин, що потребують організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання).

Упродовж навчального року використання технологій дистанційного навчання для вивчення окремих тем з навчальних предметів (інтегрованих курсів), проведення окремих навчальних занять і консультацій, оцінювання результатів навчання учнів може здійснюватися за ініціативою педагогічних працівників (з відповідним узгодженням розкладу навчальних занять).

Використання технологій дистанційного навчання відповідно до підпунктів 4, 6 пункту 1 цього розділу може здійснюватися на підставі особистої заяви повнолітньої особи або одного з батьків учня (для неповнолітніх осіб) зі складанням індивідуального навчального плану. У заяві підтверджується наявність в учня умов для дистанційного навчання в синхронному та асинхронному режимах, зокрема доступу до мережі Інтернет, персонального комп'ютера (з можливістю використання засобів аудіо-, відеоконференцзв'язку).

Під час дії карантинних обмежень (застосування протиепідемічних заходів) освітній процес у закладі освіти за рішенням педагогічної ради може організовуватися у спосіб, за якого окремі теми з навчального предмету (інтегрованого курсу) частиною учнів класу вивчаються очно, іншою частиною учнів класу - дистанційно (в асинхронному режимі, з можливістю надання учням підтримки шляхом проведення консультацій в синхронному режимі). При цьому для учнів визначається черговість очного та дистанційного навчання з метою забезпечення рівних умов для здобуття освіти.

4. Технології дистанційного навчання під час здобуття освіти за різними формами можуть використовуватися за наявності навчально-методичного та системотехнічного забезпечення відповідно до розділу IV цього Положення.

Під час надзвичайних обставин заклад освіти може організовувати освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання за допомогою технічних засобів комунікації, доступних для учасників освітнього процесу. При цьому обсяг навчального часу, що забезпечується в синхронному режимі, визначається педагогічним працівником і може бути менше обсягу, зазначеного в пункті 7 розділу І цього Положення.

У разі наявності в учня медичних протипоказань до занять із комп'ютерною технікою для організації освітнього процесу під час надзвичайних обставин можуть використовуватися інші прийнятні засоби взаємодії учасників освітнього процесу, визначені закладом освіти за погодженням з повнолітнім учнем або батьками неповнолітнього учня (одним із них).

Якщо під час надзвичайних обставин для осіб з особливими освітніми потребами, зважаючи на порушення або інші особливості їх розвитку, не може бути проведене оцінювання результатів навчання з використанням технологій дистанційного навчання, таке оцінювання може здійснюватися очно після завершення/послаблення карантинних обмежень (у межах навчального року або до початку нового навчального року).

5. Додаткові психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові заняття (послуги) з використанням технологій дистанційного навчання можуть проводитися (надаватися) для осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту за очною формою в інклюзивних класах (групах).

Проведення (надання) таких занять (послуг) здійснюється за погодженням з батьками (одним із них) згідно з індивідуальною програмою розвитку з урахуванням індивідуальних потреб і можливостей особи з особливими освітніми потребами.

Графік проведення (надання) додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг) із використанням технологій дистанційного навчання затверджується керівником закладу освіти.

IV. Забезпечення дистанційного навчання

1. Навчально-методичне забезпечення дистанційного навчання включає:

рекомендації щодо організації дистанційного навчання в закладах освіти;

змістовне, дидактичне та методичне наповнення електронних освітніх ресурсів з навчальних предметів (інтегрованих курсів).

2. Системотехнічне забезпечення дистанційного навчання в закладі освіти забезпечує засновник закладу освіти.

Системотехнічне забезпечення дистанційного навчання в закладі освіти включає:

апаратні засоби (персональні комп'ютери, мережеве обладнання, джерела безперебійного живлення, сервери, обладнання для відеоконференц-зв'язку тощо), що забезпечують розроблення, накопичення та ефективне використання електронних освітніх ресурсів, управління освітнім процесом та навчальну взаємодію між суб'єктами дистанційного навчання у синхронному та асинхронному режимах;

інформаційно-комунікаційне забезпечення із пропускною здатністю каналів, що надає суб'єктам дистанційного навчання цілодобовий доступ до електронних освітніх ресурсів для реалізації освітнього процесу в синхронному та асинхронному режимах;

програмне забезпечення загального та спеціального призначення (у тому числі для осіб з особливими потребами), яке має бути ліцензійним або побудованим на програмних продуктах з відкритими кодами;

технічна/сервісна підтримка для забезпечення безперервної роботи платформи дистанційного навчання, що надається фахівцями у сфері цифрових технологій;

електронні освітні ресурси з навчальних предметів (інтегрованих курсів), що необхідні для забезпечення дистанційного навчання.

Види електронних освітніх ресурсів, вимоги до них, порядок їх розроблення та впровадження визначається відповідно до Положення про електронні освітні ресурси, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 01 жовтня 2012 року N 1060 (зі змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України юстиції України 5 жовтня 2012 р. за N 1695/22007.

3. Для забезпечення дистанційного навчання учнів в закладі освіти можуть створюватися власні електронні освітні ресурси або використовуватися інші електронні освітні ресурси, що підлягають перевірці самим закладом освіти (щодо відповідності державним стандартам освіти, типовим освітнім і модельним навчальним програмам, мові освіти, іншим вимогам законодавства у сфері загальної середньої освіти).

4. Електронний класний журнал використовується закладом освіти за умови наявності відповідного технічного забезпечення та дотримання вимог законодавства щодо захисту інформації.

5. Педагогічні працівники, які організовують дистанційне навчання, мають підвищувати свою кваліфікацію щодо використання інформаційно-комунікативних (цифрових) технологій в освітньому процесі шляхом формальної (за типовою програмою підвищення кваліфікації), неформальної або інформальної освіти в порядку, визначеному законодавством.

6. Заклади освіти, які організовують дистанційне навчання, мають включати до внутрішньої системи забезпечення якості освіти механізм моніторингу та контролю якості дистанційного навчання.

Генеральний директор
директорату шкільної освіти

А. Осмоловський


*

ДЕСНЯНСЬКА РАЙОННА В МІСТІ КИЄВІ ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА I-III СТУПЕНІВ № 202 З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ НАУК

ДЕСНЯНСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КИЄВА

НАКАЗ

21.12.2020 №____

Щодо роботи школи у період

обмежувальних протиепідемічних заходів

з 08 по 25 січня 2021 року

Відповідно до постанови Кабінеті Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 , спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», наказу Департаменту освіти і науки від 15.12.2020 №194 «Щодо роботи закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної освіти всіх типів та форм власності міста Києва у період обмежувальних протиепідемічних заходів з 08 по 25 січня 2021 року, з метою впорядкування роботи школи під час зимових канікул та у період обмежувальних протиепідемічних заходів з 08 по 25 січня 2021 року,

НАКАЗУЮ:

1. Внести зміни до алгоритмів дій організацій освітнього процесу на «червоному» рівні епідемічної небезпеки з урахуванням обмежувальних протиепідемічних заходів у період з 08 по 25 січня 2021 року та Рекомендацій, зазначених у додатку до цього наказу.

2. Організувати роботу у період обмежувальних протиепідемічних заходів у період з 08 по 25 січня 2021 року у дистанційному форматі.

3. Ознайомити з даним наказом всіх працівників школи на нараді 28.12.2020.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника директора з навчальної роботи Свириденко Т.О.

Директор школи І. Пескова

З наказом ознайомлені:

Свириденко Т.О.


Додаток

до наказу по школі

від 21.12.2020 №____

Звернення-роз’яснення щодо роботи школи у період обмежувальних протиепідемічних

заходів з 08 по 25 січня 2021 року
Загальні положення

Обмежувальні протиепідемічні заходи, що вводяться по всій країні з 08 по 25 січня 2021 року, суттєво відрізаються від карантину, що був запроваджений навесні 2020 року.

ІІ семестр 2020-2021 навчального року в школі починається 11 січня 2021 року в дистанційному форматі.

- Розклад уроків залишається попередній, та розташований на сайті. Уроки розпочинатимуться о 8.30.

- Тривалість уроку, який проводиться з використання технологій дистанційного навчання, асинхронного та синхронного режимів, не може тривати 45 хвилин. Педагогічні працівники самостійно визначають режим (асинхронний та синхронний) проведення окремих навчальних занять. При цьому не менше 30 відсотків навчального часу, передбаченого освітньою програмою школи, організовується в синхронному режимі (решта навчального часу організовується в асинхронному режимі).

- У 1-4 класах будуть продовжувати вести електронні журнали.

- Облік занять, заходів та оцінювання знань учнів 5-11 класів буде здійснюватися виключно в електронному вигляді.

- З метою залучення всіх учнів до дистанційного навчання, школа, спільно зі Службою у справах дітей, за необхідністю, буде розробляти заходи щодо залучення учнів, які неохоплені дистанційним навчанням.

- Для дітей із соціально незахищених, багатодітних сімей та інших дітей які не мають технічних можливостей для занять з використанням технологій дистанційного навчання вдома, можлива організація дистанційного навчання в шкільних кабінетах за графіком із дотриманням санітарних норм, передбачених Регламентом та постановою постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22 серпня 2020 року №50;

- У школі створена «електронна скринька» для налагодження онлайн-зв’язку/спілкування у визначений час (з 10.00 до 14.00 щодня) між учасниками освітнього процесу: учителями, батьками та учнями.

- Звертаємо увагу в ІІ семестрі учнів 9-11 класів. Це період підготовки до основної сесії ЗНО. Українським центром оцінювання якості освіти вже винесено на обговорення декілька моделей проведення основної сесії ЗНО-21 одна з яких («елекційна») передбачає проведення ДПА в закладах освіти для тих випускників, які не збираються вступати цього року до закладів вищої освіти в Україні.


Електронна скринька школи

Spschool202@gmail.com

Поштові скриньки вчителів для запитань з приводу опрацювання матеріалу:

Свириденко Тамара Олександрівна Tamaraol202@ukr.net

Гомон Тамара Іванівна : gomon202@gmail.com

Филь Анна Олександрівна : anyafil@ukr.net

Махиня Валентина Анатоліївна: dina.touran@gmail.com

Василенко Катерина Григорівнв: katerinavasilenko202@gmail.com

Позняк Олеся Іванівна : olesya_poznyak@bigmir.net

Фіщенко Євгенія Миколаївна fischenkoyevgeniia@gmail.com

Карнах Олена Петрівна : lnkarnah@ukr.net

Василенко Віталій Олександрович vitalij_oleksandrovich@ukr.net

Коновод Наталія Пилипівна NatalyKonovod@gmail.com

Гриценко Оксана Віталіївна gricenkoov@gmail.com

Кротюк Алла Володимирівна zarybich@gmail.сom

Ткачова Світлана Володимирівна tkacheva_sv@ukr.net

Сенік Наталія Анатоліївна natasenik68@ukr.net

Цибуля Оксана Василівна oksanatsibyliya@gmail.com

Сімороз Людмила Василівна simorozludmila@gmail.com

Гайдай Таїсія Василівна taisiagaidai@gmail.com

Ромах Світлана Миколаївна svitlana4370@ukr.net

Піонтковська Анна Володимирівна Annapion@bigmir.net

Кільдій Віра Михайлівна ninakildiy@gmail.com

Турчина Тетяна Олександрівна turtatl1969@gmail.com

Борисенко Ірина Миколаївна irisha1308@i.ua

Іщенко Валентина Михайлівна valya.leschenko@gmail.com психолог

Желізняк Микола Павлович kolja198308@gmail.com

Кольцова Ірина Миколаївна imkoltsova69@gmail.com

Щепкіна Наталія Ігорівна shchepkina.natalia@gmail.com

Будчаний Олег Володимирович obudch@gmail.com

Нєнашева Олеся Віталіївна Lesia252@gmail.com соціальний педагог

Романенко Інна Геннадіївна Innaromanenko1988@gmail.com

Процька Тетяна Леонідівна: protskatatiana@gmail.com

Єрмоленко Володимир Ілліч: viyerm202@gmail.com

Чоповський Олег Валерійович: olegchopovskiy@ukr.net

Під час надсилання листа на електронну пошту обов’язково вказувати прізвище учня і клас.

Кiлькiсть переглядiв: 5875

Коментарi