Домашнє насильство
/Files/images/домнас 2.jpg
/Files/images/домнас 3.jpeg
/Files/images/домнас 4.jpg

Інформація про відділи сімейної політики Служб у справах дітей та сім'ї районних в місті Києві державних адміністрацій

відповідальні за запобігання та протидію домашньому насильству

Район м. Києва

бульв. Т.Шевченка, 26/4

(044)234-89-49

ssds@shev.kmda.gov.ua

Коронавірус: профілактика інфікування та поширення.

/Files/images/изображение_viber_2020-03-03_19-08-08.jpg

/Files/images/изображение_viber_2020-03-03_19-07-56.png/Files/images/изображение_viber_2020-03-03_19-07-59.png
/Files/images/изображение_viber_2020-03-03_19-08-06.png/Files/images/изображение_viber_2020-03-03_19-08-065.png
/Files/images/изображение_viber_2020-03-03_19-08-07.png/Files/images/изображение_viber_2020-03-03_19-08-075.jpg

Як уникнути переохолодження організму та обмороження частин тіла

За прогнозами Укргідрометцентру у січні 2016 року на території України спостерігатиметься холодна морозна погода, яка може стати причиною переохолодження організму та обмороження частин тіла людини. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг.

При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.

Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням дотримуватися елементарних правил аби уникнути переохолодження та обмороження:

-не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла.

Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження;
-не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
-носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано носити верхній одяг, що не промокає. Тісне взуття, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження;
-не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з тканини, що відштовхують воду та не пропускають повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу;
– у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом;
-не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше, ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм.

По-друге, каблучки на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;
-перед виходом на холод бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія;
-слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.

Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

/Files/images/Як-не-замерзнути-Шкільне-життя-768x1087.jpg

І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.

Пам’ятайте: ваше здоров’я – у ваших руках.

Прес-служба
ДСНС України

/Files/images/Рисунок101.pngЯк уникнути проблем з поставою у школярів: поради батькам

Існують захворювання, які найчастіше розвиваються в шкільні роки. Діти скаржаться на болі в животі, швидке стомлення очей, проте, в першу чергу, тривале сидяче положення школяра призводить до порушення постави. За деякими даними, воно зустрічається у 8 з 10 учнів. Причини порушення постави у школярів можуть бути вродженими чи набутими. До набутих належать неправильна посадка за партою і носіння шкільної сумки в одній руці, на одній лямці або через одне плече.Це призводить до того, що дитина швидко втомлюється і відчуває напругу в спині та попереку, в деяких випадках у нього утруднюється дихання і кровообіг, оскільки робота легких обмежена через сутулості і запалість грудної клітки, з'являється біль в шиї, так як він постійно нахиляє голову вперед (м'язи спини і шиї знаходяться в напрузі).Фахівці рекомендують батькам ретельно стежити за тим, як сидить дитина, поправляти його, якщо він сутулиться. За словами медиків, дитина повинна сидіти так, щоб ноги, спина і руки мали опору. Висота столу повинна бути на 3 см вище ліктя опущеної руки дитини, коли він сидить, а висота стільця не повинна перевищувати висоту гомілки (ноги повинні діставати до підлоги і бути зігнуті в колінах під прямим кутом). Між грудьми дитини і партою необхідно зберігати відстань в долоню. Плечі дитини повинні бути розслаблені. Що стосується шкільного ранця, то краще купити той, який можна носити на спині: в цьому випадку навантаження буде рівномірною (портфель або сумку доводиться носити в одній руці). Спинка ранця має бути твердою, так вона може забезпечити правильну поставу дитини, ширина ранця не повинна перевищувати ширину плечей, а висота - не більше 30 см. Найкращий вид спорту для профілактики будь-яких кістково-м'язових захворювань - плавання. Також корисні лижні прогулянки, гра у баскетбол та волейбол. . Добре займатися і танцями, адже діти 6агато працюють біля станка, їх вчать рівно стояти. Це сприяє правильному розвитку м'язового корсета, дозволяє зменшити навантаження на хребет. Під час підготовки домашнього завдання бажано робити 15-хвилинні перерви і періодично міняти позу. Дуже важливий постійний медичний контроль за поставою.