Мова навчання: українська

Мовою освітнього процесу в навчальному закладі відповідно до Закону України “Про освіту”, Закону України “Про державну мову України”, Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, Конституції України та Статуту школи є українська мова.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова.

Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування.

Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.

ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ»

Стаття 7. Мова освіти (РЕД.)

• Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.
  • Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської мови, в державних і комунальних закладах освіти.
  • У закладах освіти відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома чи більше мовами – державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК ДЕРЖАВНОЇ»

Стаття 21. Державна мова у сфері освіти (РЕД.)

• Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.
  • Держава гарантує кожному громадянину України право на здобуття формальної освіти на всіх рівнях (дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої), а також позашкільної та післядипломної освіти державною мовою в державних і комунальних закладах освіти.
  • Заклади освіти забезпечують обов’язкове вивчення державної мови, зокрема заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням державної мови.
  • У закладах освіти відповідно до освітньої програми одна або декілька дисциплін можуть викладатися двома чи більше мовами – державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.
  • Викладання іноземної мови в закладах освіти і на курсах з вивчення іноземних мов здійснюється відповідною іноземною або державною мовою.

Звіт

про проведені заходи із забезпечення функціонування
української мови

як державної у І семестрі 2020-2021 н.р.

У І семестрі 2020/2021 н.р. в закладі освіти реалізовувалися практичні заходи щодо впровадження мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної. Відповідно до вимог статті 10 Конституції України у закладі освіти систематично проводилася робота щодо забезпечення державної політики всіх рівнів та дотримання чинного законодавства. Освітній процес здійснювався державною мовою.

Дата проведення

Зміст заходу

Кількість учасників

Відповідальний за виконання

Протягом семестру

державною мовою викладаються всі навчальні дисципліни інваріантної та варіативної складової навчального плану закладу освіти

Педагогічні працівники школи

Протягом семестру

всі члени педагогічного колективу закладу освіти володіють державною мовою на належному рівні та постійно працюють над підвищенням культури українського мовлення, через систему самоосвітньої роботи

Педагогічні працівники школи

Протягом семестру

діловодство та ведення шкільної документації, взаємовідносини з державними, громадськими організаціями ведеться виключно державною мовою

Поддубна К.О.

Протягом семестру

державною мовою проводяться засідання педагогічної ради, ради закладу, виробничі наради, збори колективу, семінари, педагогічні читання

Адміністрація школи

Протягом семестру

тексти оголошень і повідомлень, плакатів, афіш, реклами виконуються українською мовою

Криницька О.І.

Прищепа Т.К.

Протягом семестру

інтер’єр та оформлення шкільного приміщення, навчальних кабінетів здійснюється державною мовою

Криницька О.І.;

вчителі, відповідальні за навчальні кабінети

Протягом семестру

у всіх класних кімнатах представлено національну символіку, український колорит

Класні керівники

Протягом семестру

в шкільній бібліотеці оформлені тематичні полички та папки: “Українська національна символіка”, “Мова – душа народу»

Чихачова Т.Ф.

Протягом семестру

постійно діють виставки до Дня народження українських письменників та поетів

ПЦМК вчителів гуманітарного циклу

14 жовтня

з метою національної-патріотичного виховання, усвідомлення своєї етнічної спільноти, утвердження національної гідності, виховання любові до рідної землі, свого народу, проводяться різноманітні виховні заходи: українські ігри та козацькі забави тощо.

Прищепа Т.К.

Старовойтов М.М.

Впродовж семестру

Дотримання орфографічного режиму під час навчального процесу

Учителі- предметники

9.11.2020

Участь учнів в написанні Всеукраїнського диктанту

Позняк О.І.

До 13.11.20

Оформлення інформаційних стендів до Дня української писемності та мови

До 20.11.20

Проведення заходів в рамках Арт-декади

Позняк О.І

Литвиненко М.О.

Махиня В. А

План заходів щодо забезпечення функціонування

української мови як державної на 2021р.

Дата проведення

Зміст заходу

Відповідальний за виконання

Впродовж семестру