Розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 р. № 787 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236» (від 9 грудня 2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»), постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2021 р. №4 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), на підставі Рекомендацій щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2021-2022 н.р.».
І. Загальні положення.
1. Пріоритетом організації освітнього процесу в закладі освіти є дотримання принципів соціального дистанціювання, правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень осіб.
2. До навчального закладу учні допускаються ЛИШЕ за наявності довідки про щорічний медичний огляд.
3. Вхід до приміщення школи дозволяється при наявності захисної маски або респіратора (учні 5-11 класів та працівники закладу) та після проведення термометрії безконтактним термометром. Температурний скринінг на вході до закладу для учнів НЕ Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ. Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщенням школи дозволяється без використання засобів індивідуального захисту.
4. Захисні маски можуть не використовуватись під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу використання захисних масок є обов’язковим.
5. Прийом дітей до школи проводиться на підставі позитивних висновків за результатами стану здоров’я дитини (не підвищена температура тіла, відсутність ознак гострого респіраторного захворювання).
6. Батькам учнів, які належать до категорій, яким не рекомендовано перебування в закладах освіти (особам із хронічними легеневими хворобами; особам, які мають розлади імунної системи; особам, із захворюванням на цукровий діабет, тощо), адміністрація закладу рекомендує продовжувати навчання за формами здобуття освіти, що максимально відповідають потребам їхнього захисту та безпеки (наприклад, педагогічний патронаж, екстернат, сімейна (домашня) або змішана форми здобуття освіти).
7. Обмежується проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях ()окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладу – проведення педрад, конференцій трудового колективу тощо).
8. Працівники із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою понад 37,2 С не допускаються на робоче місце.
9. Проведення щоденного моніторингу стану здоров’я учнів і працівників закладу освіти здійснюватиметься шляхом проведення медичним працівником школи термометрії та опитування щодо самопочуття, а також організації регулярної комунікації класного керівника з батьками учнів для з’ясування стану здоров’я учнів.
10 . Збір використаних масок, одноразових рукавичок, серветок у окремі контейнери /урни (в кожному навчальному приміщенні, на входах до школи).
11. Збільшити відстань між партами в навчальних кабінетах (за можливістю).
12. Питний режим учнів забезпечується шляхом індивідуальної бутильованої питної води (забезпечують батьки).
13. Розділення кабінетів, напрямів руху та території поверхів школи для різних класів:
І поверх (вхід № 2):
2-В - 11,
4-В - 12,
2-А - 13,
2-Б - 14,
3-В - 15,
3-Б - 17 ,
3-А - 18;
ІІ поверх (вхід №1):
1-А - 21,
1-В - 22,
1-Б - 24,
4-Б - 25,
4-А - 26;
7 - В - 28,
7-А - 210,
10-Б - 29,
10-А - 211;
ІІІ поверх (вхід №3):
7-Б -31,
5-А - 32,
8-А - 33,
9-Б - 34,
5-Б - 35,
5-В - 36 ,
11-Б - 38;
ІV поверх (вхід №4):
9-В - 41,
8-Б - 42,
6-А - 43,
5-В – 44,
6-Б - 45,
8-В - 46,
9-А - 47,
11-А – 48.
14. Забороняється :
- використання питних фонтанчиків;
- використання тканинних рушників та хустинок;
- килимові покриття;
- м’які іграшки.
ІІ. Вхід до закладу:
1. До закладу обмежується доступ батьків або супроводжуючих осіб - крім тих, які супроводжують особу з інвалідністю – та за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, у тому числі виготовлених самостійно, після проведення термометрії та попереднього узгодження дій з керівником закладу.
2. Класним керівникам надавати роз’яснення батькам учнів щодо необхідності впровадження обмежувальних заходів стосовно відвідування закладу освіти учасниками освітнього процесу та сторонніми особами.
3. Спілкування педагогічних працівників із батьками здійснювати переважно дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв’язку.
4. Використання антисептиків при вході.
5. Наявність у учнів 5-11 класів захисної маски (забезпечують батьки). У випадку відсутності в учня захисної маски такий учень передається медичному працівнику для тимчасової ізоляції та передачі дитини батькам.
Увага1 Дітей 1-4 класів класні керівники зустрічають та збирають у групи перед входами з 8.00 до 8.20.
ІІІ. До початку освітнього процесу:
1. Після тривалого пропущення освітнього процесу учень допускається до очної форми навчання за наявності відповідного пояснювального документу, а саме:
- Відсутність до 3-х днів – заява батьків про причини ваідсутності дитини із зазначенням термінів відсутності;
- більше 3-х днів:
а) довідка медичного закладу із датами звільнення від навчання та з поміткою «дитина на даний час може відвідувати дитячий колектив»;
б) заява батьків про тривале оздоровлення дитини або відпочинок дитини та копія путівки з закладу відпочинку;
в) заява батьків про тривале оздоровлення дитини приватним чином разом з батьками із зазначенням початкового та прикінцевого терміну;
г) заява батьків про оздоровлення дитини приватним чином із зазначенням початкового та кінцевого терміну;
д) інші поважні непередбачувані випадки за окремим узгодженням з класним керівником та адміністрацією школи.
2. Спілкування класних керівників 1-11 класів з батьками учнів класного колективу (очно або дистанційно) з метою з’ясування стану здоров’я дитини (можливого підвищення температури у дитини або наявності ознак гострої респіраторної хвороби).
3. Наскрізне провітрювання всіх приміщень закладу (20 хвилин).
4. Харчування учнів за окремим графіком.
5. Щоденне ведення батьками учнів щоденника температурного скринінга (щоранкове вимірювання температури тіла та за потреби, фіксація наявності або відсутності зовнішніх ознак гострої респіраторної хвороби) з подальшим усним наданням результатів класному керівникові.
ІV. Початок освітнього процесу:
1. Початок занять 1-11 класів – о 08.30.
2. 2. Проведення щоденного моніторингу стану здоров’я учнів має здійснюватися шляхом проведення вчителем/класним керівником опитування щодо самопочуття та наявності респіраторних хвороб, а також організації регулярної комунікації з батьками учнів для з’ясування стану здоров’я учнів.
3. У разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, інформується сестра медична та учень ізолюється в медичний ізолятор, інформуються класним керівником батьки учня (інші представники) та приймається узгоджене з батьками рішення щодо направлення учня до закладу охорони здоров’я.
4. Класним керівника 1-11 класів результати щоденного моніторингу стану здоров’я дітей ЩОДЕННО до 09.00 надавати у групу Вайбер за формою:
- загальна кількість відсутніх (чисельно);
- хворих (чисельно по прізвищах та хворобам);
- з неповажних причин (чисельно та по прізвищам з вказанням причини відсутності).
5. 5.Проведення класними керівниками та педагогічними працівниками з учнями роз’яснювальної роботи щодо індивідуальних заходів профілактики короновірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів (правила використання масок, дотримання соціальної дистанції, застосування антисептика, миття рук з милом).
V. Під час освітнього процесу:
1.Обовязкове наскрізне провітрювання на кожній перерві 10 хв. – відповідальний – педагогічний працівник.
2. Провітрювання коридорів та рекреацій під час уроків – відповідальні технічні працівники.
3. Проведення занять у класах дозволено лише для окремих класів (груп).
4. Уроки фізкультури та предмету «Захист України», за сприятливих погодних умов, проводяться на вулиці (в теплу пору року до листопада та до окремого розпорядження). Умови проведення: без масок, але за умови соціального дистанціювання. Кожен клас на окремо відведеній території спортивного майданчику.
5. Переодягання учнів на фізкультуру здійснюється у класному приміщенні наступним чином: першими переодягаються дівчата, а потім хлопчики. ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВЯ УЧНІВ НА ЦЕЙ ЧАС ПОКЛАДАЄТЬСЯ НА ПЕДАГОГІЧНОГО ПРАЦІВНИКА, ЯКИЙ ЗНАХОДИТЬСЯ В ДАНОМУ ПРИМІЩЕННІ.
6. Рекомендується батькам учнів та учням зберігати спортивну форму у індивідуальному пакуванні в закріпленому за класом приміщенні.
7. Педагогічний працівник протягом дня слідкує за станом здоров’я учнів та у разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби передає дитину сестрі медичній, інформує адміністрацію та класного керівника.
8.У проведенні всіх уроків та гурткових занять виключається організація видів діяльногсті, які вимагають безпосереднього фізичного контакту між учнями: зменшити кількість комунікаційних вправ, уникати групових ігор, що передбачать тактильний контакт.
9. Дотримання гігієнічних норм: основним засобом гігієни рук в умовах закладу є миття рук з милом. Використання антисептиків доцільно лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом.
10. Після завершення кожного уроку вчитель, в залежності до розкладу заходів під час перерв:
- відкриває вікна для провітрювання;
- залишає класний журнал на учительському столі;
- діти залишають кабінет;
- учитель спостерігає за учнями у коридорі.
11. Харчування здійснюється в їдальні з урахуванням соціальної дистанції 1,5 мтра між столами та не більше 4-х осіб за столом та за окремим графіком:
Сніданок:
09.00 – 1-А
09.10 – 1-Б
09.20 – 1-В
09.55 - 2-А
10.05 – 2-Б
10.15 – 2-В
10.40 – 3-А
10.50 – 3-Б
11.00 – 3-В
11.15 – 4-А
11.25 – 4-Б
11.35 – 4-В
Обід:
12.15 – 12.25 (для учнів за кошти батьків)
13.00 – 13.25 – 1-2 класи (ГПД)
13.35 - 14.00 - 3-4 класи (ГПД)
Робота буфету:
- 12.15 – 12.25 – для учнів пільгових категорій 5 – 11 класів та учнів 4-го поверху;
- 13.10 – 13.20 – для учнів 3-го поверху;
- 14.05 – 14.15 – для учнів 2-го поверху.
Дозволено забезпечення дітей їжею домашнього приготування у відповідних спеціальних харчових ємкостях. Прийом їжі, включно домашнього приготування і буфетної продукції, здійснюється в приміщенні обідньої зали їдальні.
12. Робота ГПД 1-4 класи:
- робота кожної групи окремо згідно порядку дня;
- Забороняється зводити дітей різних груп;
- прогулянка на свіжому повітрі за окремим графіком, але не менше 1,5 години на території закладу;
- харчування (за окремим графіком).
Вечірня прогулянка (за окремим графіком та за сприятливих погодних умов).
13. Дезінфекція.
- дезінфекція предметів туалетної кімнати – після кожної перерви;
- протирання з використання дезінфікуючих засобів робочих столів, парт, ручок дверей, підвіконня в кабінетах для занять підгруп – після кожного уроку;
- вологе прибирання з використанням дезінфікуючих засобів в класних приміщеннях 1-4 класів – за окремим графіком.
VI. Завершення освітнього процесу:
1. Для вихованців ГПД:
- Заява від батьків, або осіб, що їх замінюють з обов’язковим зазначенням часу, після якого дитина має право йти додому самостійно;
- Телефонний дзвінок вихователю ГПД. Батьки до закладу не допускаються!
2. Для учнів :
- по завершенню навчальних занять за умови відсутності заяви на відвідування ГПД (1-4 класи), тимчасової заяви від батьків з особливими умовами або телефонним повідомленням класному керівникові – вихід вільний;
- під час навчальних занять – за умови тимчасової заяви від батьків з особливими умовами або телефонного повідомлення класному керівнику та письмового дозволу чергового адміністратора.
VII. Після завершення освітнього процесу:
1. Дезінфекція:
- миття підлоги у всіх приміщеннях школи із застосуванням дезінфікуючих засобів;
- дезінфекція бактерицидними лампами класів, де було виявлено хворого учня.
АЛГОРИТМ ДІЙ ПРИ ВИЯВЛЕННІ В УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ СИМПТОМІВ ХВОРОБИ.
І. Дії при виявленні в учасників освітнього процесу симптомів хвороби.
1. У разі виявлення первинних симптомів (висока температура, сухий кашель, лихоманка) – максимально ізолювати, забезпечивши індивідуальними засобами (медична маска, рукавички), повідомити керівника, сестру медичну (відповідальну особу), батьків, лікувальну установу, звернутись до лікаря для отримання консультації або подальшого обстеження.
2. У разі виявлення хворого учня чи працівника під час освітнього процесу тимчасово обмежується вхід до закладу та користування приміщенням.
3. У день виявлення хворого, включаючи відвідувачів закладу, визначається перелік приміщень, у яких перебував хворий та забезпечується обмеження їх використання по маршруту переміщення хворого.
4. У разі виявлення декількох хворих, які користувалися приміщеннями на одному поверсі, обмежується весь поверх, де вони знаходились, якщо декілька хворих перебували на різних поверхах, видається наказ про тимчасове закриття закладу.
5. Якщо особа з підозрою на вірус, в якої був контакт з хворим, класифікується як пацієнт, вона припиняє відвідувати заклад протягом 2-х тижнів і здійснює дистанційне лікування під наглядом спеціального медичного закладу (амбулаторно вдома або стаціонарно в лікарні).
6. Якщо після відвідування закладу підтверджується підозра на хворобу (був контакт з хворим), необхідно звернутись у спеціальний медичний центр лікування та по можливості (задовільне почуття) не відвідувати лікувальний заклад, отримуючи консультації лікаря дистанційно.
7. В разі підтвердження підозри на хворобу (був контакт з хворим) сестра медична/відповідальна особа за встановленням системи екстреної комунікації з закладом охорони здоров’я, інформує такі заклади, батьків, родичів – у разі виявлення дорослого хворого.
8 Керівник закладу освіти в обов’язковому порядку інформує Управління освітою.
ІІ. Дії при підтвердженні в учасників освітнього процесу хвороби за результатами епідеміологічного дослідження.
1. У разі виявлення хворого за результатами епідеміологічного дослідження та за погодженням з органами охорони здоровя необхідно призупинити функціонування класу, де було виявлено хворого, на період 14 днів.
2. 2. Приміщення закладу можна використовувати тільки після дезінфекції відповідними службами.